Polyamidové lano Tendon Canyon Dry 80m s menším průměrem 9 mm má oproti ostatním typům teflonovou úpravu, což výrazně zvyšuje odolnost vůči vodě a oděru.
Informace o produktu
Tendon, je ryze česká značka, která je součástí firmy Lanex a.s. V roce 1998 byla v Bolaticích zahájena první výroba dynamických a statických lan. Dnes je Tendon celosvětovou značkou, která dodává horolezecká, pracovní, záchranářská a vojenská lana do celého světa. Díky spolupráci s předními světovými lezci Tendon neustále inovuje a vyvíjí lana špičkové kvality.
Polyamidové lano Tendon Canyon Dry 80m s menším průměrem 9 mm má oproti ostatním typům teflonovou úpravu, což výrazně zvyšuje odolnost vůči vodě a oděru.
Vysoce viditelná barva zaručí skvělý přehled nad situací ve špatných podmínkách. Lano je poddajné a svoji měkkost si zachovává i po delší době používání. Canyon Dry 9.0 ocení zejména zkušení příznivci canyoningu, kteří hledí především na rychlý a plynulý průstup a kterým záleží na každém gramu zátěže.
Maximální doba skladování v nepoužitém stavu je až 5 let + doba používání (max. 10 let).
Doba používání je závislá na četnosti a intenzitě používání, vnější vlivy a mechanické zatěžování způsobuje snižování statického a dynamického výkonu statického lana. Lano musí být nejméně jednou za rok zkontrolováno kompetentní osobou (revize se zápisem do Evidenční karty).
Lano je nutné před každým použitím zkontrolovat, v případě jakýchkoli pochybností o bezpečnosti lana je potřeba lano vyřadit z používání!
Lano typu A má požadovanou minimální pevnost 22 kN a je určeno pro činnosti ve výškách a nad volnou hloubkou, pro záchranu, speleologii a podobné činnosti.
Uvnitř lana je kontrolní páska probíhající celou délkou lana, udávající označení výrobce, typ lana a číslo normy, rok výroby číslicí a materiál, ze kterého je lano vyrobeno.
Hlavní vlastnosti:
polyamidové lano s teflonovou úpravu
výrazně zvyšuje odolnost vůči vodě a oděru
viditelná barva pro skvělý přehled ve špatných podmínkách
poddajné a svoji měkkost si zachovává i po delší době používání
Lezení se stává poslední dobou stále populárnějším sportem. Katka Balcarová je instruktorka lezení a na konci léta se vydala za lezeckým dobrodružstvím do Studeneckých skal v podhůří Orlických hor. Pokud chcete vytáhnout své lezecké vybavení do terénu, inspirujte se v dnešním článku.
Svítí sluníčko, vašim nohám je v pohorkách jako v pokojíčku a do plic se dere čerstvý horský vzduch. Ještě daleko lépe se vám bude dýchat, pokud v horách budete pochodovat s pocitem, že vás po cestě jistí to správné pojištění. Největším cílem každé cesty by měl přeci být návrat domů. A vracet se všichni chceme živí a zdraví.
Vaše bezpečnost při lezení v největší míře závisí na dodržování metodiky jištění a správného používání certifikovaného lezeckého vybavení. Zároveň je důležité myslet na to, že lezecké vybavení většinou nemívá neomezenou životnost a je potřeba ho ve vhodné chvíli vyměnit za nové. Kdy je potřeba vyměnit lano?
V minulém díle jsme se seznámili se základy bezpečného chování na ferratách a využívání
vybavení pro ně určeného. Nyní nastává čas podívat se na pokročilejší a ucelenější metodiku
lezení po náročnějších ferratách.