- Podešev:
- Vibram
- Svršek:
- Nubuk kůže
- Membrána bot:
- Gore-Tex
Informace o produktu
Bavorská značka Hanwag myslí při výrobě svých špičkových trekových bot i na nadšené turisty se zdravotními potížemi. Model pánských bot Tatra II Bunion GTX je tak určen pro muže s hallux valgus (vbočeným palcem). Tato netypická změna anatomie lidského chodidla je u těchto bot vyřešena speciální konstrukcí okolo vyoseného palce. Nemusíte se tedy bát otlačenin a nepohodlí.
Botám nechybí standardní prověřené technologie modelu Tatra - nepromokavá a prodyšná membrána Gore-Tex®, stabilní podešev Vibram® AW Integral, která vás spolehlivě podrží v náročném kamenitém terénu. Má také dostatek brzdných bloků, aby bota neklouzala na mokrém povrchu. Vyztužená mezipodešev pod patou tlumí otřesy a zvyšuje tak komfort při chůzi. Svršek boty je z voskované nubukové kůže nejvyšší kvality terracare®, zpracované s maximální šetrností vůči životnímu prostředí. Špička a pata boty je chráněna obsázkou proti okopání. Propracovaný šněrovací systém umožňuje individuální utáhnutí v dolní a horní části boty. Od velikosti EU 42,5 (UK 8,5) jsou na botách tři řady vrchních háčků a spodní utahovací háček na zpevnění nártu, ve velikostech menších než EU 42,5 jsou řady vrchních háčků na tkaničky dvě.
Tvrdost bot: B/C - náročný trek
Boty vhodné pro ženy s vbočením palce
Hlavní vlastnosti:
- pánská varianta s ošetřením hallux valgus
- nepromokavá membrána Gore-Tex®
- skvělá přilnavost podešve Vibram® AW Integral
- svšek z nubukové kůže
- minimum švů
- komfortní manžeta kotníku
- extra pohodlná vnitřní stélka
- Air Pulse System - odvětrání manžety kotníku
- vyztužená mezipodešev tlumí a eliminuje únavu nohou
- dobrá fixace kotníku
- dvouzónové šněrování
- háček na jazyku brání jeho posouvání a otlakům
- vyztužená pata i špička
- po opotřebení je bota znovu podrazitelná
Doporučené délky tkaniček:
- velikost UK: 4-7,5, délka tkaniček: 160 cm
- velikost UK: 8-9, délka tkaniček: 170 cm
Hodnocení týmu 4camping:
"Velmi oceňuji a jsem velmi ráda, že značka Hanwag věnovala energii a čas pro vývoj bot právě pro nás. Osoby s halluxem, které stále chtějí využívat pevnou turistickou obuv. U bot Hanwag Tatra II Bunion pozitivně hodnotím nejen propracované šněrování, odolnou podrážku nebo vnitřní prostor bot, ale i celé zpracování. Negativně hodnotím pouze obtížnější nasazování a nastavování maček. Mačky si ale můžete doma nastavit předem, takže to není nic, co by se nedalo vyřešit."
Video
Parametry
- Značka
- Hanwag
- Produktová řada
- Tatra II
- Pohlaví
- Pánské
- Velikost bot (EU)
- 46 / 46,5
- Hmotnost (pár)
- 1,28 kg
- Podle aktivit
- turistické / bushcraft
- Mezipodešev
- TPU pěna
-
Podešev
Podrážka, která tlumí dopad nohy.
- Vibram
- Svršek
- Nubuk kůže
-
Membrána bot
Jedná se o porézní vrstvu, která se nachází mezi svrchním materiálem a podšívkou. Na trhu naleznete velké množství různých membrán, avšak jejich primární vlastností je zvýšená odolnost proti pronikání vody a pokud je to možné, částečné zachování paropropustnosti.
- Gore-Tex
-
Terén
- Turistika - vhodné na túry s batohem ve středně náročném terénu i po nezpevněných cestách.
- Město / Přiroda - můžete vzít do města i na procházky lesem po zpevněných cestách.
- Speed Hiking / Ultralight - poskytnou dostatek pohodlí a podpory pro rychlý a dlouhý přesun v terénu s minimální zátěží.
- Nástupové / Ferratové - pevná konstrukce, přilnavá podrážka, často s lezeckou zónou na špičce. Zvýšená odolnost pro pohyb na technickém terénu a při lezení.
- VHT: Vysokohorský - navrženy pro extrémní podmínky, včetně sněhu a ledu, často kompatibilní s mačkami.
- Turistika
- Barva
- hnědá
- Barva dle výrobce
- Erde_Brown / ErdeBrown
- Záruční doba
- 2 roky
- Kód produktu
- EAN
O výrobci
Hanwag - extrémně kvalitní boty do extrémně náročných podmínek.
Když v roce 1921 Hanz Wagner založil v německém Bavorsku firmu na pohorky, nemohl jistě tušit, že odstartoval historii jedné z nejlepších značek v oblasti trekových bot na světě. Hanwag používá jen to nejlepší, co současné technologie nabízejí. GORE-TEX®, Vibram®, CORDURA® a MICHELIN® spolupracují s Hanwagem na vývoji a produkci unikátních výrobků.
Hanwag se nesnaží vždy upřednostnit moderní materiály za každou cenu. V některých případech je stále příroda tím nejlepším zdrojem materiálu. Proto jsou mnohé výrobky této firmy stále vyráběny s koženou vnější vrstvou. Asi nejznámějším modelem je typ Alaska, který doslova prošlapal celý svět.
Zajímavostí je, že Hanzův bratr Lorenz Wagner založil konkurenční značku Lowa. Více o historii firmy zde.
Další alternativy
Podobné produkty najdete v
- Boty Gore-Tex - výprodej
- Vibram boty
- Kožené trekové boty
- Pánské sportovní boty výprodej
- Pohorky
- Vše s dopravou zdarma na 1 místě
- Pánské nepromokavé boty
- Letní výprodej
- Pánské boty Hanwag
- Boty na bushcraft
- Pánské kotníkové trekové boty
- Pánské kotníkové trekové boty Hanwag
- Pánské trekové boty
- Pánské trekové boty Hanwag
- Turistické vybavení
- Trekové boty - výprodej
- Trekové boty Hanwag
- Outdoorová obuv výprodej
- Boty Hanwag
- Aktivity
Hodnocení a recenze 100%
100% 1 hodnocení (Jak zpracováváme recenze)
Pohodlné.
Odolné.
Kvalitní materiál.
Ověřený zákazník
13. července 2024